Sekite mūsų naujienas

Submit your Email

2018 m. gruodžio 17 d., pirmadienis

Karjeros stovykla "Kelionė į ateitį" Žalianamyje - Antakalnio atvirame jaunimo centre

KARJEROS KLUBAS

         Šių metų lapkričio - gruodžio mėnesių eigoje dvidešimt Antakalnio progimnazijos aštuntų klasių moksleivių turėjo galimybę dalyvauti projekte, finansuotame Antakalniečių bendruomenės. Projekto tikslas - ugdyti moksleivių karjeros planavimo, verslumo įgūdžius bei lavinti socialines-emocines kompetencijas, gebėjimą formuoti kokybišką ir produktyvų ryšį su aplinkiniais. Šie susitikimai vyko vieną kartą per savaitę penkias savaites iš eilės. Kiekviena projekto diena buvo skirta vis naujoms gyvenimo sritims ir buvo paremta vis kitais neformalaus ugdymo pagrindu grįstais metodais. Dalyviai turėjo galimybę kelioms dienoms palikti mokyklos suolus ir visai dienai pasinerti į gilesnį savęs pažinimą ir supratimą.


    Pirmąją ir antrąją projekto dieną dalyviai formavo ir stiprino savo komandą bei, palengva apšildami, gilinosi į pirmąsias programos temas. Pirmąją dieną grupė pasinėrė į demokratijos ir pilietiškumo temas. Patyriminės užduoties metu susipažino su rinkimų procesu ir turėjo galimybę savo kailiu patirti, kas yra rinkiminė kampanija bei rinkimai. Antrosios dienos eigoje dalyviai tyrinėjo ir įveikinėjo vidines baimes, trukdančias siekti ir pasiekti vienokių ar kitokių gyvenimo tikslų. Taip pat su moksleiviais buvo kalbama apie žalingus įpročius ir jų neigiamą poveikį. Šiose pirmose projekto dienose buvo daug judėjimo, juoko ir aktyvių patyrimų.

Trečiosios dienos eigoje dalyviai aktyviai gilinosi į Empatiško bendravimo (NVC) modelį ir finansinių archetipų modelį, kurie leido įgyti visiškai naują požiūrį į tokias svarbias temas kaip komunikacija su aplinkiniais, konfliktų sprendimas ir finansų planavimas, o taip pat stiprino dalyvių kritinio mąstymo įgūdžius. Pirmoje dienos dalyje moksleiviai buvo supažindinti su empatiško bendravimo metodikos pagrindinėmis sąvokomis, nuostatomis, kurios prisideda prie konstruktyvaus bendravimo, o taip pat ir nuostatomis, kurios šiam bendravimui trukdo. Praktinių užduočių, diskusijų ir individualaus darbo metu geriau pažino iššūkius keliančias situacijas, jose kylančius jausmus bei už jų slypinčius poreikius.
Antroje dienos pusėje buvo gilinamasi į finansinius archetipus, buvo kalbama apie skirtingus žmonių tipus - linkusius taupyti, linkusius išlaidauti ar apskritai kalbėti arba net pripažinti pinigus. Dalyviai pažino aštuonių archetipų modelį, pagal kurį gavo užduotį įvardinti savo pagrindinius archetipus. Užsiėmimo tikslas buvo atpažinti kiekvieno asmens unikalų santykį su pinigais ir apribojančius įsitikinimus arba nuostatas jų atžvilgiu. Vėliau moksleiviai gavo užduotis atpažinti vienokius ar kitokius finansinius archetipus žymiose asmenybėse ar savo pačių tėvuose bei pastebėti, kaip aplinkinių požiūris į pinigus veikia juos pačius. Dienos pabaigoje dalyviai pasidalino į grupes ir gavo užduotį sugalvoti interaktyvų žaidimą, kuris padėtų žaismingiau įsiminti visą įgytą informaciją.


    Ketvirtos dienos eigoje dalyviai pasinėrė į savęs pažinimą per kūrybines veiklas, taikant meno terapijos metodus, kurių dėka galėjo laisvai kurti bei tyrinėti savo kūrinius ir save. Pirmoje dienos pusėje kūrė savo ateities vizijų žemėlapį, mokydamiesi laisvai ir kūrybingai žvelgti į savo tolimąją ateitį, nebijoti svajoti apie gražius ir globalius dalykus bei juos paversti konkrečiais apčiuopiamais tikslais. Antroje dienos pusėje  moksleiviai pasinėrė į savo vidinius išgyvenimus, emocijas, mintis ir jausmus per judesio terapijos, garso terapijos metodus, piešdami savo kūno silueta ir analizuodami visa tai, ką patyrė ir atvaizdavo. Šios meno raiškos priemonės ir metodai mokė dalyvius atpažinti savo emocijas ir potyrius, nes per kūrybinį procesą kalba mūsų vidinis "aš". Šie metodai nereikalauja specialių meninių gebėjimų, svarbus pats kūrybinis procesas, kuris gali padėti atrasti ir pažinti save, atsakyti į neatsakytus klausimus spontaniškai kuriant, bendraujant ir reflektuojant grupėje.


   Penktos dienos eigoje dalyviai visa galva panėrė jau į visiškai konkrečius metodus ir žingsnius, padedančius geriau pažinti save, savo vidinius talentus, charakterio bruožus ir ypatybes, į kurias svarbu remtis, kuriant savo gyvenimo stiliaus ir karjeros dizaino paveikslą. Visas šis darbas vyko remiantis vidinės energijos valdymo medžio modeliu, talpinančiu savyje skirtingų kultūrų palikimais remtomis filosofijomis apie laimingą gyvenimo stilių ir darbą, kokybiškos kasdienybės formavimą ir savo likimo bei gyvenimo pokyčių valdymą.


Šio modelio pagrinde buvo remtasi informacija apie pasąmonines nuostatas ir jų reikšmę kasdienybėje, moksleiviai mokėsi koučingo technikų, padedančių dirbti su vidinėmis nuostatomis. Taip pat buvo kalbėta ir apie gerų santykių su šeima palaikymo svarbą bei jų poveikį asmeninės karjeros sričiai, dalyviai piešė ir analizavo savo pačių giminės medžius bei santykius su artimaisiais. Vėliau tyrinėjo rytietiškos kultūros septynių gyvenimo sferų balanso filosofiją, japoniškojo IKIGAI modelio filosofiją bei Vedų kultūros palikimo filosofiją laimingo gyvenimo stiliaus atžvilgiu, mokėsi sąmoningai reflektuoti ir valdyti gyvenimo patirtis ir jų teikiamas emocijas.


Viso projekto eigoje dalyviai buvo aktyviai skatinami dirbti komandoje, tarpusavio supratime, solidarume ir palaikyme, kas stiprino ir jų pačių komandinio darbo įgūdžius bei gebėjimus, empatiškumą vienas kito tikslams ir išgyvenimams. Paskutiniąją dieną išlydėjome vieni kitus su giliu supratimu prasmės ir svarbos viso to, kas vyko šių penkių dienų eigoje, bendradarbiaujant su penkiais skirtingais lektoriais, kiekvienas kurių padėjo dalyviams pažinti save vis iš naujos pusės. Ir kadangi "mokslų ant pečių nenešiosi" tikime, kad kiekviena vykdyta veikla ir jos rezultatai bei įspūdžiai reikiamu metu atras mūsų dalyvius jų svarbių ir reikšmingų gyvenimo pasirinkimų ir pamokų kelyje.

KARJEROS KLUBAS / Kiekviena sėkmės istorija turi savo pradžią

Šventai tikime tuo, kad kiekviename žmoguje slypi genijaus potencialas. Tereikia tik keleto postūmių ir pagalbos pirmuose pasiekimų kelionės žingsniuose, ir pasaulyje matysime dar daugiau neįtikėtinų sėkmės istorijų.

0 komentarai (-ų):

Rašyti komentarą

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates